Drukarki fiskalne dla sklepów spożywczych

Drukarki fiskalne
Drukarki fiskalne

Wśród wszystkich przedsiębiorców, którzy zmuszeni są do zakupu i zarejestrowania kasy fiskalnej są właściciele sklepów spożywczych. W przypadku tej specyficznej branży osiągnięcie wielkości obrotu sięgającego czterdziestu tysięcy złotych w pierwszym roku działalności i dwudziestu tysięcy w latach kolejnych, jest bardzo prawdopodobne. Przy obecnych wysokich cenach produktów spożywczych, w zasadzie każdy przedsiębiorca trudniący się sprzedażą artykułów spożywczych jest tak zwanym vatowcem, czyli podatnikiem płacącym podatek od towarów i usług VAT, a jednocześnie zmuszonym do rejestrowania swoich obrotów na kasie fiskalnej.

Kasy czy drukarki fiskalne?

Osoby fizyczne, które zamierzają prowadzić własną działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży produktów spożywczych, już na początku planowania przyszłej działalności powinni uwzględnić konieczność realizowania sprzedaży za pośrednictwem urządzeń fiskalnych. W zależności od upodobań, możliwości finansowych, a także od indywidualnych potrzeb, każdy specjalista może zdecydować się na kasy bądź drukarki fiskalne.

Obydwa te urządzenia służą rozliczeniom z urzędem skarbowym, jednakże posiadają pewne subtelne różnice. Po pierwsze: kasy fiskalne są urządzeniami całkowicie samodzielnie pracującymi, nie wymagającymi dodatkowego sprzętu. Niestety posiadają one często znacznie mniejsze możliwości, aniżeli drukarki fiskalne.

To właśnie drukarki mają znacznie szersze możliwości rozliczeniowe, pozwalają na wprowadzenie znacznie większej liczby produktów, a przede wszystkim mają możliwość pracy w systemie mobilnym.

Niestety zdecydowaną wadą drukarek fiskalnych jest konieczność posiadania dodatkowego komputera, który staje się integralną częścią urządzenia fiskalnego. To właśnie na dysku komputera należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie (np. SUBIEKT umożliwiające nie tylko rozliczenie podatku z urzędem skarbowym, ale również systematyczne uaktualnianie informacji o wielkości stanów magazynowych. Mimo, iż drukarka fiskalna z komputerem jest dużo droższa niż samodzielna kasa, to jednak w przypadku skupu spożywczego sprawdzi się zdecydowanie lepiej.