Współcześnie handel międzynarodowy stanowi bardzo ważny element gospodarki każdego państwa. Wymiana handlowa z sąsiadami oraz krajami położonymi nieco dalej jest o tyle ważna, że pozwala urozmaicić i unowocześnić towary na rynku wewnętrznym danego kraju. Dotyczy to także oczywiście Polski. Nasz kraj rozwija wymianę handlową z większością państw. Należy do nich Francja, będąca od lat jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski. Artykułami wymiany handlowej z Francją są m. in. urządzenia elektroniczne używane w biznesie, handlu oraz przez instytucje publiczne.
Jako przykład urządzeń elektronicznych, o których mowa wyżej, wymienić można drukarki fiskalne. Są to najprawdopodobniej najpowszechniejsze w zastosowaniu urządzenia. Używa ich prawie każdy sklep, punkt handlowy, wielu specjalistów, ale także instytucje i urzędy publiczne, np. podczas pobierania od petentów opłaty za płatne usługi. Powszechność zastosowania sprzyja rzecz jasna intensywności wskaźników handlu drukarkami.
Co ważne, jakość drukarek produkowanych w Polsce nie różni się znacząco od tych produkowanych we Francji. Dowodem na to jest fakt, że handel omawianymi urządzeniami jest w przypadku tych państw obustronny: drukarki fiskalne produkowane w Polsce eksportuje się do Francji i odwrotnie. A zatem polska gospodarka i przemysł dorównał pod tym względem francuskiemu, co jest świadectwem znacznego postępu, jaki polska gospodarka uczyniła w ciągu ostatnich lat. Postęp ten wyraża się także w fakcie, że drukarki fiskalne są przykładem bardzo nowoczesnych urządzeń, a przecież ich udział w handlu międzynarodowym Polski stale rośnie. Skoro zatem wymiana handlowa Polski z innymi krajami, w tym z Francją, dotyczy w coraz większym stopniu nowoczesnych urządzeń, jest to dowód na to, że i cała gospodarka polska się unowocześnia.
Jak wspomniano wyżej, gospodarka unowocześnia się dzięki wymianie handlowej. Powyższe jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy. W przypadku Polski jest to wyjątkowo ważne, ponieważ pozwala naszej gospodarce być coraz bardziej konkurencyjną w stosunku do gospodarek innych państw, w tym Francji.